20.3.12

Zinger 2000

Pēc ilgām pārdomām, vai man atrādīt savu pabružāto, paskrāpēto un citādi apskādēto šujmašīnīti, tomēr nolēmu atsaukties Sarkanās Bietes - Ilzes aicinājumam un parādīt savu Zinger šujmašīnu. Lai kādam ir ko pabrīnīties par "šujamvecmāmiņu". :)

Šujmašīnas  modelis un ražotājvalsts
Zinger 2000
Gan instrukciju grāmatiņā, gan uz šujmašīnas ir šāda šilte:
Līdz pat nesenam laikam nezināju, kāds Zinger modelis man ir. Nopietni! Pētīju instrukciju grāmatiņu, korpusu, kastes vāku - nu nekur nav rakstīts, kas tas par modeli. Līdz beidzot, paceļot šujmašīnu, iekšpusē uz korpusa atradu šo svarīgo informāciju!

Aptuvenā cena iegādes laikā
Varu pateikt pilnīgi precīzi - nopirkām šo šujmašīnu 1994.gada 30.augustā par lielu naudu - 150 LVL (salīdzinājumam – minimālā alga tobrīd bija 22,50 LVL). Šī bija pirmā "mašīna", ko vīrs man uzdāvināja. Pēc gada sekoja īsta. :)

Iegādes vieta (šeit var minēt arī garantijas servisa ilgumu/kvalitāti utt., ja tāds ir)
Rīga, veikals Tērbatas ielā "Elektrons" (nemaz nezinu, vai tāds tur šobrīd vēl pastāv, visdrīzāk, ka vairs ne).

Tips - proti, vai tā ir  mehāniskā,  elektromehāniskā, elektroniskā vai kompjuterizētā
Elektromehāniskā, darbināma ar pedāli.

Dūrienu veidu skaits (šeit varbūt var arī minēt, kurus dūrienu veidus visbiežāk izmantojat, un vai apmierina to kvalitāte)
Te nu ir tas āķis, kāpēc tolaik nopirku šo šujmašīnu. Es biju jauna, pieredze ar šujmašīnām minimāla (biju šuvusi ar kājminamo, ar roku griežamo šujmašīnu, šķiet, ar pedāli darbināmo arī), taču ko es gribu un ko man vajag - nojausmas nekādas. Šujmašīnu izvēle veikalos tobrīd arī bija ļoti maza, tāpēc, ieraugot tos daudzos iespējami smukos dūrienus, reakcija bija - o, man vajag!
Tātad, 50 dekoratīvie dūrieni, zigzag, taisnais dūriens.
Te būs viss saturs, kas ir šai šujmašīnai.
Šujmašīnai ir pēdiņas spiediena regulējums - plānākiem, biezākiem audumiem un nulles variants - tas vairāk domāts izšūšanai, kad audums jāregulē ar rokām.

Apgaismojums; adatas novietojums pa kreisi, pa vidu, pa labi; atpakaļgaita (nospiežot pogu, tā jātur visu šūšanas laiku). Tā kā šujmašīna ir ar dzelzs iekšām un metāla korpusu, tās svars ir kādi 15 kg.

Dūriena minimālais un maksimālais platums/garums
0-5 mm platumā un garumā.

Pogcaurumu skaits un veids/veidi
Pēdiņa ir, bet nekad neesmu to izmantojusi (kauns pār visu ģīmi). Man tik ļoti nepatīk mainīt pēdiņas, ka ātrāk sanāk to pogcaurumu vienkārši nozigzagot un gatavs.

Kuģītis – horizontālā vai vertikālā novietojuma
Vertikālais, viegli ievietojams.

Diega ievērējs – automātiskais vai manuālais
Manuālais, viegli ievietojams.

Brīvā pleca platforma – ir/nav. Ja ir, vai tā ir pietiekoši šaura, lai apstrādātu, teiksim – bikšu galus, piedurkņu galus?
Nav. Taču šai šujmašīnai ir cita priekšrocība - atliecama platforma, kas palielina šujamlaukumu auduma novietošanai. Šī detaļa man ļoti patīk, jo ir kur novietot audumu, tas neslīd nost, vienvārdsakot, plašs darbības lauks. :)


Spolītes turētājs -  horizontālā vai vertikālā novietojuma
Vertikālais, divām spolītēm.

Piederumu komplektācijā ietilpst
Te vēlreiz jāpiemin dekoratīvie dūrieni. Tiem ir paredzēta šāda kastīte,
kurā ir tie 50 dekoratīvie dūrieni.
Izvēlas dekoratīvo dūrienu, ņem šo "cepurīti", ievieto šujmašīnas augšpusē esošajā atverē (attēlā kreisajā augšējā stūrī) un šujmašīna šuj šo dekoratīvo dūrienu.
Tā kā šujmašīnai ir funkcija adatu novietot pa vidu, pa kreisi, pa labi, tad arī šie dūrieni, atkarībā no adatas novietojuma, katrs trīskāršojas.
Komplektā nāca piecas pēdiņas, domājams, nevienu neesmu pazaudējusi, jo es tās neizmantoju (vēlreiz kauns pār visu ģīmi). Parastā pēdiņa, pēdiņa pogas piešūšanai, maliņas apliekšanai, rāvējslēdzēja iešūšanai un pogcaurumam.
Lai tās varētu nomainīt, komplektā nāca klāt divi skrūvgrieži, ka arī (kā lai pareizi nosauc) ārdītājs.
Vēl bija vairākas spolītes (cik, precīzi nepateikšu, jo laika gaitā esmu piepirkusi klāt), eļļas flakoniņš. Šķiet, tas arī viss.

Kā tiek galā ar biezu audumu, ādas un kažokādas šūšanu
Ļoti labi.

Kā tiek galā ar ļoti smalku audumu šūšanu
Ļoti labi, tikai vajag smalku adatu un smalku diegu.

Vai šujmašīna ir “izvēlīga” diegu ziņā
Kā kuro reizi, bet vispār - jo plānāks diegs, jo labāk (arī biezākiem audumiem).

Kādiem darbiem pārsvarā izmantojat šo šujmašīnu – šujot apģērbu bērniem vai pieaugušajiem, telpu interjera tekstilizstrādājumiem, mīksto rotaļlietu šūšanai, ādas izstrādājumiem utt.
Viss augstākminētais. Ar to esmu šuvusi no brezenta līdz šifonam.

Cik ilgi tā jums kalpo
Kopš pirkuma brīža (ar pārtraukumiem, ir iedvesma - šuju, nav iedvesmas un vajadzības - šujmašīna stāv dīkā). 

Tad nedaudz brīvākā formā varētu pastāstīt par šujmašīnas plusiem un mīnusiem.
Dažreiz šuj labi, bet tad ne no tā ne no šā sāk niķoties un nekas nav labi – ne adata, ne diegs, īpaši cimperlīga tā ir šujot zigzag dūrienu (apstrādājot malas), savelk malu vai plēš pušu diegu.
Priekšrocības - dzelzs detaļas un papildus platforma.

Ja būtu iespēja šo pašu modeli pirkt vēlreiz, vai to darītu? Vai ieteiktu citiem?
Pret Zinger modeli man nav iebildumu, taču šobrīd man ir nedaudz lielāka pieredze un es daudzmaz zinu, ko man vajag. N-tie dekoratīvie dūrieni nav vajadzīgi (pa šo laiku esmu izmantojusi tikai dažus), taču tas sadārdzina šujmašīnas cenu. Kā "darba mašīna" tā ir visnotaļ laba, taču gribas ko modernāku. :)

4 komentāri:

 1. O, super! Jāliek tk pie šujmašīnu apskatiem. Es nemaz tādu Zinger ar Z nezināju - paldies par informāciju!

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Ko tik, cilvēks, neuzzini, vai ne? :D
   Es ar tādu pašu interesi, iegūstot milzumu jaunas informācijas, lasu aprakstus par tām modernajām šujmašīnām, kurām, piemēram, nomainīt pēdiņu ir viena rokas kustība, nospiežot kloķi. :D Nu nekas, nekas, tūlīt, tūlīt arī mana jaunā šujmašīnīte būs klāt. Tad sekos cits apraksts. :)

   Dzēst
 2. Cik stilīga retro šujmašīna! Tā krāsa! Burvīga! Bet tas tiesa - lai nekavētu laiku ir forši, ka funkcijas novieglinātas līdz minimumam. Tā piemēram šobrīd man prasās automātisko diega ievēršanu un viena soļa pogcaurumu izveidi...

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Mēs augam, un mūsu prasības arī. :) Tāpēc būs man jauna šujmašīna ar uzlabojumiem.
   Bet šo tad izmantošu, kad vajadzēs "tanka gājienu", šī izturēs. :D

   Dzēst