18.9.16

Le Challigraphe

Šeit apakšvirsraksts varētu būt - No nepatikas līdz mīlestībai.

Kad pirmo reizi ieraudzīju šo dizainu, nodomāju - es gan ko tādu nekad nešūtu. Man tas kaķis likās kaut kāds... spurains un dusmīgs! Taču, ja ko esi pamanījis, tad tas visu laiku nokļūst tavā redzeslokā. Tā man šis mācītais kaķis trāpījās arvien biežāk un biežāk. Lasīju un klausījos atsauksmes un biju neizpratnē - nevienas negatīvas atsauksmes! Cik tas kaķis burvīgs, pasakains, brīnišķīgs, lielisks, skaistulis un tā tālāk un tā joprojām. Nu kā tā var būt - visiem patīk, man - dusmīgs! Uzmanīgāk ieskatījos dizainā. Laikam pārāk uzmanīgi, ))) jo man viņš beigās tā iepatikās, ka viss - ir jāizšuj! )))
Bilde no interneta
Franču firmas Nimuё dizains "Le Challigraphe". Es šuvu tā repliku ar RS diegiem, salīdzināju katru diegu ar DMC - visi sakrita, daži toņi bija nedaudz spilgtāki. Izmērs 149 x 134, 30 krāsas plus metāliskais diegs.

Oriģinālā paredzēts šūt uz lina. Izmeklējos veikalos, izpētīju interneta piedāvājumu, biju jau gatava pasūtīt, kad man iešāvās prātā ģeniāla doma - jāpārbauda savi krājumi! Un, ko domā, tur bija tieši manis iedomātā krāsā sen atpakaļ pirkts, šķiet, baltkrievu ražojuma apmēram 16. izmēra lins. Jā, rūtains, bet lins! Tieši atbilstošs manai iecerei. Piegriezu 45 x 45 cm lielu gabalu, samarķēju un ķēros pie darba.

Audums izrādījās... mīksts! Neesmu uz tāda radusi šūt, bet, ko darīt, nācās, samarķēts taču un nostiepts. Pēc tam jau nāca gudrā doma, ka varēja to iestīvināt.

Parasti savus darbus es sāku izšūt no kreisā augšējā stūra, virzoties pa labi un uz leju. Taču šoreiz dizains, audums un tā nostiepums uz sākotnēji šaurām līstēm diktēja sākt šūt no vidus un, kaut kā tā sagadījās, pulksteņrādītāja virzienā.
Un nobekstičots.
Izņēmu marķējamos diegus, izmazgāju un tad šuvu klāt podziņas un pērlītes. Paša dizaina izšūšana aizņēma 15 dienas, 3 dienas bekstičs, kopā šuvu 18 dienas. Pēc mazgāšanas lins sarāvās un no 45 x 45 cm palika audums 44 x 43 cm. Pats izšuvums ir 24,5 x 20 cm.

Vairs kaķis-kaligrāfs man nešķiet dusmīgs. Viņš ir koncentrējies darbam, sveces gaismā rūpīgi pieraksta svarīgas lietas sava asistenta klātbūtnē.
Ko varu teikt - burvīgs, brīnišķīgs, lielisks dizains! ))) Pagaidām mans kaķis-kaligrāfs nav noformēts, jo viņam būs kompanjons. Kaut kad.

Ar sajūsmu par mācīto kaķi,
Hela

2 komentāri: