29.9.11

Izšūšana - darba nostiepšanaIzšuvuma nostiepšana

Es atzīstu visus nostiepšanas veidus, kur netiek izmantots nekas tāds, kas ar laiku var bojāt izšuvumu, piemēram, skavas, kas var rūsēt, līme, kas var atstāt dzeltenus traipus, utt. utjpr.

Nostiepšanas veids ar piešūšanu ir vispārzināms, taču prasa nelielu piepūli. :)

Izmantot šo nostiepšanas veidu var divu iemeslu dēļ:
1) ideālai nostiepšanai. Lai no rāmja vai paspartu malas nelīstu laukā slīpa vai viļņaina līnija, šādi nostiepjot, izšuvuma mala būs paralēla rāmja vai paspartu malai;
2) defektu labošanai. Šujot puskrustiņā vai gobelēndūrienā, vai izmazgājot ne tik labas kvalitātes audumu, izšuvums var slīpi sašķiebties uz vienu pusi. Šādi nostiepjot, audums tiks maksimāli iztaisnots un defekts, ja tāds vēl paliks, būs minimāls.

Šoreiz es izmantoju šo nostiepšanas metodi otra mērķa vadīta, t.i., daļu darba šujot gobelēndūrienā, daļu puskrustiņā, galarezultātā pēc mazgāšanas audums sašķiebās slīpi par 2 cm(!). Lūk, kā to var labot.

Nepieciešamie materiāli:
izmazgāts un izgludināts izšuvums, kartons, balts papīrs (var neizmantot), "oderes" materiāls (var neizmantot), šķēres, lineāls, īlēns, adata, stingrs diegs, zīmulis.

Uz kartona uzzīmējam "rāmi", kas ir apmēram 2 cm lielāks par izšuvumu - ja darbs tiks ierāmēts ar paspartu (ja darbs tiks ierāmēts tikai rāmī un tas ir pilnībā aizšūts fons, tad vispirms ieteiktu rūpīgi izrēķināt un pasūtīt rāmi un tikai tad veikt nostiepšanu uz kartona).

Uz līnijas atzīmējam punktus ik pēc 1 cm.

Lai nesabojātu galda virsmu, apakšā paliekam avīzes vai, kā es šajā gadījumā, kartonu un atzīmētajos punktos ar īlēnu izduram caurumus.

Liekam mūsu tortes slāņus:
1) kartons,
2) balts papīrs (ja kartons ir balts, to var nelikt),
3) mīksts "oderes" materiāls (tas dod pufīgumu darbam un izlīdzina kreisās puses sabiezējumus, ja tādi ir; es izmantoju zemlamināta materiālu, kas nopērkams būvmateriālu veikalos, taču to var nelikt),
4) izšuvums.

Ņemam adatu ar diegu un nostiprinam stūrus (var izmantot citas krāsas diegu, jo šie stūru stiprinājumi pēc tam tiks izārdīti). Pa atzīmētajiem punktiem šujam visus slāņus kopā. Vispirms nošujam pretējās puses, kad visas četras malas nošūtas, atpakaļ šujam pretējā virzienā.

Darbs ir piešūts pie kartona, visas malas ir līdzenas.
Pirmajā variantā es piešuvu pie paša izšuvuma. KĻŪDA! Tas dod viļņainu malu, starp izšuvumu un šuvuma līniju jāatstāj vismaz puscentimetrs. Tāpēc tas viss tika izārdīts un šūts vēlreiz.

Kartonu nedaudz samazinam, lai varētu apliekt malas.

Izmantojam vecmāmiņu metodi un nostiprinam auduma malas.

Šādi nostieptu darbu nesam uz darbnīcu un piemeklējam rāmi un paspartu. Un, galvenais, 2 cm slīpums ir likvidēts!

Darbs ir ierāmēts un mēs esam apmierināti!

1 komentārs: